Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller panid teisipäeval, 18. juunil Narva õppekeskuse uuele hoonele nurgakivi.

Hoonet hakkavad haldama Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool. Paul Kerese tn 14 kerkiv 9707 m2 suurune õppe- ja majutushoone valmib 2020. aasta septembris ning läheb maksma 15,4 miljonit eurot (käibemaksu arvestamata). Ehitust rahastatakse riigieelarvest, sealhulgas Tartu Ülikooli investeerib majutuskompleksi 3,7 miljonit eurot (km-ita).

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskusesse on kavandatud majutusruumid ja ühiskasutuses puhkeruumid kadettidele ning Politsei- ja Piirivalveameti teenistujatele, õppeklassid ja lasketiir. Veerandit kogu hoonest (2360 ruutmeetrit) kasutab Tartu Ülikooli Narva kolledž oma üliõpilaste majutamiseks. Lisaks tuleb hoone juurde spordikompleks koos ujulaga, mis on avatud ka linnarahvale.

Õppe-, majutus- ja treeningukompleksi arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks. Kõik avalikud ja poolavalikud ruumid koondasid nad oma idee kohaselt esimesele korrusele, majutusruumid aga paigutasid tänavapinnast kõrgemale. Tervet hoonet läbiv aatrium on alumisel tasandil liigendatud tegevus- ja puhkealadeks. Välisvaates domineerivad mitmesugused avatud ja suletud astmestikud. Ehituslikult on hoone peamiseks eripäraks kolm puidust majutuskorrust, mis teevad hoonest suurima mitmekorruselise avaliku puitehitise Eestis