Kesklinna vanema hinnangul panevad Eha keskuse arenguplaanid otsima uut Keldrimäe asumikeskust

Eha keskuse kohale Tartu mnt 49 soovib ettevõtja rajada 149 numbritoaga hotelli. Linnaosavalitsuse hinnangul võib hotell sellele kohale küll sobida, kuid pakutud variant on liiga suur, arvestades kohapealset liiklust ja juurdepääse. Seetõttu ei antud ka projekteerimistingimuste taotlusele omapoolset kooskõlastust.

„Kindlasti pooldame avalikku linnaruumi korrastavaid samme ja uute ettevõtete tulekut Tallinna kesklinna. Samuti ei ole me vastu hotelli avamisele kunagise kinohoone ja praeguse kaupluse asemel, kui uus ettevõte teenib eelnimetatud linnaruumilist eesmärki ning vastab antud koha tingimustele,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Oma kinnistuid soovivad arendada nii Eha keskuse kui ka Keskturu omanikud. Kui oma praegusel kujul kaovad Eha keskuses asuvad poed, eeskätt Maxima, ja suur osa Keskturust, siis võib juhtuda, et selle asumi keskus hakkab aina rohkem nihkuma Juhkentali tänava poole. Kuna kogu sealses piirkonnas on ees suured muutused – Kalevi keskstaadioni ja Poolamäe pargi renoveerimine – ning seal asuvad ka Kesklinna sotsiaalkeskus ja Liivalaia raamatukogu, siis tuleks mõelda, kas ei võiks just sellest piirkonnast kujuneda kohalik kogukonnakeskus,” kommenteeris Svet.

1973. aastal tollase ERKI arhitektuuriüliõpilase Tiit Hanseni projekti järgi valminud hoones avatud kino „Eha“ suleti juba 1996. Hiljem on Eha keskuseks nimetatud majas asunud nii pank, kasiino kui ka kasutatud rõivaste ja toidupoed.