Vallavanem Mart Võrklaev ja SWECO Projekt AS-i tegevjuht Keijo Vaher allkirjastasid Peetri kandi uue põhikooli projekteerimislepingu, mis hõlmab endas uue koolimaja ja spordikompleksi hoonestuse ning maa-ala projekteerimistöid. Spordikompleksi kuuluvad jalgpalliväljak ja selle kohale kavandatav pneumohall, jõusaal, suur spordisaal ja väiksemad saalid, mis hakkavad lisaks koolile teenindama ka kogukonna huve. Projekteerimistööde kogumaksumus on 407 880 eurot.

Vallavanem Mart Võrklaev tõdes, et vallal on koostööpartneris põhjust kindel olla, sest sama ettevõtte projekteeris ka Järveküla Kooli. „Oleme nendega ühe kooli juba projekteerinud ja kogemus oli positiivne. Kindluse kooli projekt liigub täna loodetud tempos, esimese kohtumise eel oli palju eeltööd juba tehtud ja seega on põhjust olla rahul,” lisas ta. Projekteerimistööde tähtajaks on käesoleva aasta september, vald plaanib kooli avada 2020 aasta sügisel.

„Meil on hea meel, et Sweco saab Rae valla arengule juba teistkordselt kaasa aidata. Tuginedes eelnevale kogemusele oleme kindlad, et koostöö Rae vallavalitsusega saab olema professionaalne ja produktiivne,“ ütles Sweco Projekt AS-i tegevjuht Keijo Vaher.

Sweco Projekt AS arhitektile, Ahti Kooskorale on Kindluse kooli projekteerimine Rae vallavalitusele juba teine koolimaja. „Täiesti uue koolimaja projekteerimine on igale arhitektile unistuste töö ning veelgi huvitavam on seda kontseptsiooni uuesti avada. Kindluse kool tuleb Järveküla koolile sarnane, aga mitte kaksik vaid (mahult) suurem õde või vend,“ tõdes Kooskora.

Nelja paralleeliga põhikoolis on tulevikus ruumi 864-le lapsele. Kavandatav hoonestuse netopindala on ligukaudu 12 000 m2.