Eestlaste jaoks on kodu renoveerimisel elamu energiatõhususe parandamine muutunud sama tähtsaks kui renoveerimistööde hind, selgub Swedbanki läbiviidud uuringust.

rahalist seisu ja soovi muuta oma elamist mugavamaks, siis tööde hind ja energiatõhusus on inimestele juba praktiliselt sama tähtis. Seda on hea näha, sest elamute energiatõhusamaks muutmine on pikaajalise kasuga investeering nii oma kodukulude vähendamiseks kui ka keskkonna säästmiseks,“ kirjeldas Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma.

Kõige enam on eestlased valmis investeerima LED-valgustitesse (50%), A või kõrgema energiaklassiga elektroonikatoodete soetamisesse (49%), energiatõhususe parandamisesse (32%) nagu soojuskao vähendamine, päikesepaneelide või maakütte paigaldamine ja energiatõhusust suurendavatesse nutilahendustesse (20%). Ligi kolmandik eestlastest ütles, et on valmis investeerima kõigisse neisse lahendustesse.

Suurima energiatõhususega elektroonikaseadme valib enda hinnangul alati 35% vastanud eestlastest ja 30% hindab kõigepealt, kas kõrgem hind tasub ennast ära. Samal ajal ainult kolm protsenti vastanutest ütleb, et ei võta energiatõhusust seadme ostul üldse arvesse. Ligi kaks kolmandikku eestlastest (61%) hindab, et nende kodudes olevate seadmete keskmine energiaklass on A või kõrgem.

„Kodu renoveerimine on inimeste jaoks sageli suur ettevõtmine ja investeering, millest tasuks võtta maksimum. Energiatõhususe eesmärgil paari lisapingutuse tegemine, akende ja uste väljavahetamisest päikesepaneelide paigaldamiseni, on alati mõistlik läbi analüüsida. Meie eesmärk on innustada oma kliente selliseid tulevikku vaatavaid ja keskkonnasõbralikke otsuseid tegema ning oleme selleks välja töötanud ka soodsamad laenutingimused nii energiatõhusaks renoveerimiseks kui ka päikesepaneelide paigaldamiseks,“ lisas Pärgma.