Eestis elamuid disainiva ja peamiselt eksporditurgudele suunatud arendusprojekte teostava Swiss Property käive moodustas 2016 aastal 9.6 milj eurot, mis on rohkem kui kolmekordne kasv võrreldes eelneva aastaga.

Swiss Property juhatuse esimehe Jürgen Lampi sõnul oli ettevõtte aasta suurimaks tööks Eesti arhitekti Sten Aderi poolt loodud elamuprojekt, mille ettevõte realiseeris Andermatti piirkonnas Šveitsis. „Tegemist on Eesti arhitektide ja sisekujundajate poolt loodud kuuekorruselise elamuarendusega, mille müügimahuks kujunes ligi 20 miljonit eurot. Üheksateistkümne korteriga elamu ehitustöödega alustati 2016. aasta juunis ja korterid antakse ostjatele üle tänavu kevadel,“ sõnas Lamp. Projekti peasisearhitektiks oli Kätlin Ölluk.

Jürgen Lampi sõnul on ettevõte otsustanud efektiivsuse tõstmiseks keskenduda peamiselt oma põhitegevustele, milleks on energiatõhusate ristkihtpuitelementidest kortermajade projekteerimine ning ehitamine Šveitsis. „Kuna elemendid  moodustavad  alla seitsme protsendi projekti kuludest, külmutas ettevõte kuni mahtude suurenemiseni Jüris asuvas tehases ettevõttesisese elementtootmise ning järgmistes projektides kaasatakse elementide tootmiseks partnereid. Võtame siinkohal eeskuju autotööstusest,“ lisas Lamp. Mööblitootmine jätkub edukalt Polorex Interiori nime all, andes tööd enam kui kolmekümnele inimesele.

Swiss Property on 2013. aastal Eestis Šveitsi investorite poolt asutatud ettevõte, mis arendab prefabritseeritud korterielamute ehitamise tehnoloogiat. Ettevõtte majad eristuvad kõrge energiatõhususe ja kaasaegse disainiga.