Täna avas Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Harku Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga korraldatud Tabasalu haridushoonete kompleksi arhitektuurikonkursi võistlustööde nimekaardid.

Konkursi võitis ideekavand „Mets“, mille autoriteks on Andro Mänd ja Pelle-Sten Viiburg arhitektuuribüroodest Doomino Arhitektid OÜ ja Hoov AB OÜ.

„Tänapäevane koolikeskkond on õpilaste rahulolu ja hea õppetöö alus ning riigigümnaasiumid peavad siin olema suunanäitajad,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Mul on hea meel, et konkursile laekus sedavõrd palju huvitavaid töid, sest meie laste tulevik on kõigile oluline. Soovin võitjale edu ja juba mõne aasta pärast saame siinsamas avada uue koolihoone.“

Arhitektuurikonkursi koordinaator ja Riigi Kinnisvara projektidirektor Taavi Aare žürii tagasisidest võitjate kohta: „Võidutöö on arhitektuurselt atraktiivne ja põnev lahendus, mis arvestab piirkonnaga ning ideekavand on leidnud kõige parema kompromissi erinevate hoonete vahel, seda nii ruumiprogrammi ja logilistiliste seoste kui ka välialade lahenduselt.“ Lisaks märgiti, et energiatõhusust arvestades on võidutöö tugevaim kavand.

Tabasalu alevikku kavandatav haridushoonete kompleks koosneb Tabasalu riigigümnaasiumi, 6-klassilisest põhikooli ning kultuuri- ja spordihoonest.

Teisele kohale tulnud ideekavandi „Campus“ esitas konkursile Arhitekt Must OÜ ning autoriteks on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Lisett Laurimäe, Andreas Krigoltoi ja Sander Paling.

Kolmanda koha saavutanud „Käpp“ autor on Villem Tomiste OÜ Stuudio Tallinnast.

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid „Võsavillem“, mille autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Maiu Hirtentreu ja Kaidi Piirimets arhitektuuribüroost BOA OÜ ning „Pesapuu“ esitanud Arhitektuuribüroo JVR osaühing ning autorid Velle Kadalipp, Paulina Pähn ja Kalle Vellevoog.

Tabasalu riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 540 õpilasele, põhikool kuni 500 õpilasele ning kultuuri- ja spordihoonesse kavandatakse täismõõtmetega spordisaal kuni 500 pealtvaatajale. Planeeritava riigigümnaasiumi netopind on ca 4100 m², põhikool ca 5100 m² ning spordi- ja kultuurihoone netopind ca 2000 m². Uus Tabasalu haridushoonete kompleks on plaanis avada 2021. aasta sügisel.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 36 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:

I koht 12000 eurot,
II koht 9000 eurot ja
III koht 6000 eurot.

Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 9000 eurot.

Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Projekteerimistööde maksimaalne maksumus on 772 500 eurot, millele lisandub käibemaks. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.