Tallinn jätkab järgmisel aastal Tallinna Linnateatri arendusprojekti elluviimist, nii valmib järgmisel suvel Suur-Sõjamäel teatri tootmiskompleks ning Salme kultuurikeskus kohandatakse Linnateatrile ehitustööde ajaks ajutiseks mängupaigaks.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et lähiaastate üheks suurimaks investeeringuks ja kultuurirahva oodatud projektiks on Tallinna Linnateatri arendus. „Tallinna järgmise aasta linnaeelarve eelnõus on selleks planeeritud 5,7 miljonit eurot. Hetkel on käimas teatri Laia tänava hoonete kompleksi projekteerimistööd ning ehitustööd peaksid algama 2020. aastal. Teatrikompleksi arendusega saab korrastatud kogu 9. kvartali hoonestus ja lõpuks korda ka üks oluline osa vanalinnast,“ sõnas Belobrovtsev. „Linnateatri suuremahulise projekti teostamiseks viime Salme kultuurikeskuses läbi ulatuslikud rekonstrueerimistööd, pidades silmas just teatri vajadusi ajutise mängupaigana ning selleks on järgmise aasta linnaeelarvesse kavandatud ligi 800 000 eurot.“

Nii ehitatakse Salme kultuurikeskuses ruumid ümber vastavalt teatri vajadustele, kuid samas pakuvad need uued ruumid tulevikus ka kultuurikeskusele erinevateks tegevusteks laiemaid kasutusvõimalusi. Ühtlasi alustati käesoleval aastal ka Suur-Sõjamäel Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi rajamisega, mis on hädavajalik teatri edasist tegevust silmas pidades ja arendusprojekti teostumist. Uus tootmiskompleks Lasnamäel valmib juulis 2020.

2018. aasta märtsis korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koos Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi Tallinna Linnateatri uue hoone ehitamiseks. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto AB kavand. Kavandi kohaselt ehitatakse aadressile Lai 23 Tallinna Linnateatri uus 350-kohaline Põrgulava ning väiksem 130-kohaline saal, teatri siseõue kavandatakse 500-kohalist välilava. Tallinna linnateatri teatrikompleks peaks kava kohaselt valmima 2022. aasta lõpuks.