Tallinna linnavalitsus on seadnud eesmärgiks sotsiaalmajade ja majutusüksuste ajakohastamise ning keskkonnasäästlikuks muutmise.

„Järgmisel aastal võtame ette aadressil Paljassaare tee 37 asuva sotsiaalmaja põhjaliku renoveerimise,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „See endine ühiselamu on üks esimesi sotsiaalmajana kasutusele võetud hooneid ning praeguseks vajavad sealsed elamistingimused korralikku ajakohastamist.“

Pärast rekonstrueerimist 230 korterit, sh esimesel korrusel invakorterid. Praegu puuduvad selles sotsiaalmajaks kohandatud, 1972. aastal ehitatud 7-korruselises ühiselamu tüüpi hoones asuvates korterites pesemis- ja söögitegemise võimalused, hoones on ühiskasutusega tualettruumid ja vannitoad ning köögid, tõdes Võrk.

Hoone rekonstrueerimise projekti koostab Acto Consult OÜ. 2017. aastal teostatakse kõik välitööd (fassaad, katus jm) ning alustatakse sisetöödega, mis lõpetatakse 2018. aasta esimesel poolel. Sotsiaalmajas soojustatakse fassaad ja hoone sokkel, soojustatakse ja renoveeritakse katusekate, renoveeritakse kogu küttesüsteem ja ventilatsioonisüsteem, ventilatsioonisüsteemi täiendatakse väljatõmbeõhu soojuspumpsüsteemiga ning võetakse kasutusele mitmed nüüdisaegsed energiat säästvad ja soojustagastusega lahendused, katusele paigaldatakse päikesepaneelid; liftid renoveeritakse, rõdud klaasitakse raamideta lükandklaasidega jne.

Käesoleva aasta oktoobriks saab värske ilme Tuulema tn 6 sotsiaalmajutusüksus. „Tuulemaa tn 6 korruselamu on oma väljanägemise ja elamistingimustega ajahambale jalgu jäänud. Nüüd muutuvad selle maja 220 elaniku elamistingimused võrreldamatult paremaks,“ kinnitas abilinnapea Eha Võrk.

Küttekulude kokkuhoiu ja elanike elamistingimuste parendamise eesmärgil renoveeriti kütte- ja ventilatsioonisüsteem, vahetati välja aknad ja välisuksed, soojustati sokkel, fassaad ja pööning. Rekonstrueerimise tulemusena vähenevad hoone küttekulud lausa 60%. Ühtlasi sai Tuulemaa tn 6 asuv sotsiaalmajutusüksus uue moodsasse linnapilti sobiva välisilme.

„Arvestades abivajajate suurt hulka plaanime sotsiaalkorterite ja sotsiaalmajutusüksuste rajamist kindlasti ka jätkata,“ lisas Võrk.