Tallinn soovib anda kogukonnaaedade rajamiseks ja arendamiseks tasuta kasutusse Tallinna linnale kuuluvate kinnisasjade osad.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on Tallinn alates 2018. aastast toetanud linnapõllumajandust, sh kogukonnaaedade arendamist, mille eesmärgiks on soodustada kohalikku kogukondlikku ja jätkusuutlikku eluviisi, edendada füüsilist ja vaimset heaolu ning parendada piirkonna esteetilist vaadet ja maakasutust. “Tallinn peab oluliseks panustada ühiskondliku algatusena mitmekesise ja heakorrastatud avaliku linnaruumi arendamisse ning keskkonnateadlikkuse, keskkondlikult jätkusuutliku eluviisi, mitteformaalse keskkonnaõppe ja keskkonnahoiu eesmärgil linnaelanike koostöö suurendamisse eri vanuses, emakeele ja sotsiaalse võimekusega linnaelanike seas,“ rääkis Võrk ning lisas, et Tallinn on roheline linn ning seetõttu on igati loomulik, et linn toetab ka linnaaiandust.

Tallinn soovib anda kogukonnaaedade pidajatele tasuta kasutusse linnale kuuluvate kinnisasjade osad, kuhu rajatakse ja arendatakse järgmisi kogukonnaaedu.

Aafrika aed asub munitsipaalomandis Püssirohu tn 5 kinnisasjal ja eraomandis Püssirohu tn 3 kinnisasjal. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Juhkentali Selts. Eesmärk on muuta Juhkentali ja Keldrimäe asumi kohalike elanike kaasamise ja kodanikualgatusega oma kodukoha elukeskkond paremaks.

Mustamäe aed asub Ehitajate tee 82 kinnisasjal, Mustamäe Noortekeskuse ja Päevakeskusega samas hoovis. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Ökoteaduslikkuse Klubi. Eesmärk on kaasata Mustamäe elanike oma kodukoha parendamisse ja suurendada nende keskkonnateadlikkust.

Pae aed asub Pae tn 19 kinnisasjal, Pae pargi lähedal. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Lasnaidee. Eesmärk on väärtustada Lasnamäed kui meeldivat elukeskkonda, millel on oma väärtus ning mida lasnamäelased hindavad ja armastavad.

Priisle aed asub Läänemere tee 42 kinnisasjal, uue Priisle pargi osana. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Lasnaidee. Eesmärk on väärtustada Lasnamäed kui meeldivat elukeskkonda, millel on oma väärtus ning mida lasnamäelased hindavad ja armastavad.

Pelguaed asub Kolde pst 92 kinnisasjal, tulevase Putukaväila alal. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Pelguaed. Eesmärk on rajada ja hooldada Pelguaeda ning kaasata kodanikualgatusena Pelgulinna asumi ja laiemalt kogu Põhja-Tallinna elanikke linnaaiandusse.

Pirita aed asub Padriku tee T16 kinnisasjal, Padriku lasteaia kõrval. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Pirita Linnaaed, mille eesmärk on Pirita elanike kaasamisega ja kodanikualgatusena muuta Pirita elukeskkond paremaks.

Kollase tänava aed asub kinnisasjal Kollane tänav, Laulupeo tänav T3, Rudolf Tobiase tänav. Tähtajatult antakse tasuta kasutusse mittetulundusühingule Kadrioru Selts. Eesmärk on Kadrioru asumi kogukondliku elu edendamiseks, mis hõlmab kogukonnaaia rajamist ja hooldamist Kollasel tänaval.

Ameerika aed asub Koidu tn 80 ja Videviku tn 36 kinnisasjal. Tasuta antakse kasutusse kuni 2021. aasta oktoobrini mittetulundusühingule Ameerika Aed. Eesmärk on rajada ja hooldada Ameerika aeda ning kaasata kodanikualgatusena Uue-Maailma asumi elanikke linnaaiandusse.

Nimetatud aedadega kokku saab Tallinnas eri linnaosades lugeda kokku juba 13 kogukonnaaeda, kus tegutseb üle viiesaja rohenäpu.