Neljapäeval, 10. oktoobril kell 12 avati linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) Tallinna Korteriühistute Teabekeskus.

„Tallinna Korteriühistute Teabekeskus on korteriomanikele ja korteriühistu juhtidele tark ja toetav partner,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Tallinna korteriühistute esindajad ja liikmed saavad 1. oktoobrist kolmel päeval nädalas linnavalitsuse teenindussaalis tasuta õigusabi. Nõustamisteenust osutatakse nii eesti kui ka vene keeles. Tallinn korraldab erinevates linaosades ka korteriomanikele ja -ühistutele suunatud temaatilisi seminare.

„Loodan, et koolitustel tekkivad arutelud aitavad kaasa korteriühistute kogukonna arengule. Eesmärgiks on korteriühistutes esilekerkivaid igapäevaprobleeme ennetada ning tõsta inimeste teadlikkust oma õigustest ja kohustustest,“ ütles Võrk. „Kindlasti on kohtumistest kasu ka linna esindajatel, et korteriühistuid omalt poolt veel professionaalsemalt toetada.“

Tallinn suunab igal aastal oma eelarvest erinevate meetmete kaudu korteriühistute toetamiseks umbes miljon eurot. Äriregistri andmetel on Tallinnas ligi 6000 korteriühistut.