Enne talve lõppu nii Tallinna kui selle lähivaldade meditsiiniteenuste kättesaadavust oluliselt parandavas Lasnamäe Tervisemajas võeti pidulikult alla sarikapärg.

Tervisemaja kerkib aadressile Linnamäe tee 3 ning selles on ühendatud meditsiini täisteenus, sportimisvõimalused ja kaubandus. Ehitus algas märtsikuu lõpus.

Capital Milli tegevjuhi Igor Mölderi sõnul on Lasnamäe Tervisemaja ehitus kulgenud sujuvalt ning ambitsioonikas plaan avada see külastajatele enne kevade saabumist, on täitumas.

“Lasnamäe Tervisemaja on oluline projekt ja ehkki ehitusgraafik on pingeline, töötavad kõik osapooled selges arusaamises, et selle suur eesmärk on suurendada piirkonna elanike võimalusi saada ühest kohast kvaliteetset arstiabi ning parandada tohtrite töötingimusi,” ütles Mölder. “Tallinna linn ja YIT Ehitus on olnud väga head koostööpartnerid. Olen kindel, et ka tulevikus teeme koos suuri asju.”

Tervisemaja koosneb kahest ühendatud hoonest. Meditsiiniteenused, sh pere- ja eriarstid, taastusraviteenused basseiniga, päevakirurgia ning uuringuvõimalused, hakkavad paiknema tervisemaja kuuekordses osas. Selle kõrvale rajatakse kahekordne hoone, kus hakkab tegutsema spordiklubi, apteek, kauplus ja teised teenused.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk kinnitas, et Lasnamäe Tervisemaja on ainulaadne, ühendades meditsiini täisteenuse, sportimisvõimalused ja kaubanduse.

“Tegemist on esimese linna maale ehitatava ühiskondlike funktsioonidega hoonega, mille ehitamist finantseerib sajaprotsendiliselt erakapital. Lasnamäe Tervisemaja projekti edukas käivitamine julgustas linna leidma sarnasel viisil arendajat ka teistele projektidele,” lausus Võrk. “Tervist edendavad rajatised kerkivad linna ja erasektori koostöös veel kahele kinnistule – Akadeemia tee 30 kinnisasjale Mustamäel ja Õismäe tee 130 kinnisasjale Haaberstis. Mustamäele kerkib spordi- ja vabaajakeskus koos avaliku ujula ja linnasaunaga ning Haaberstisse pallimängude keskus.”

Lasnamäe Tervisemaja kerkib Lasnamäe, Kose ja Maarjamäe piirile. Lasnamäe elanikud pääsevad sinna mugavalt nii jalgsi kui ühistranspordiga. Bussipeatuse lähedus võimaldab kiire ja sujuva ligipääsu ka teistest Tallinna osadest. Paiknemine Mustakivi tee ja Narva maantee ristumiskohas teeb selle hõlpsasti ligipääsetavaks Pirita ja Viimsi elanikele, aga ka Tallinna lähiasulate asukatele.

Lasnamäe Tervisemajas on viiel korrusel 4400 ruutmeetrit meditsiiniteenuste päralt ning teises hoones sama palju kaubanduse, spordivõimaluste jm teenuste tarbeks. 2000 ruutmeetrit võtab enda alla Konsum, 2000 spordiklubi, ilusalong, kohvik, lillepood ja Benu apteek. Parklas on kohad 190 autole.

Meditsiiniteenuste hoonesse rajatakse kaks ravieesmärke täitvat basseini, kaks taastusravi kabinetti, ultraheli, röntgen ja magnetresonantstomograafia (MRT). Hinnanguliselt hakkavad perearstid tervisemajas vastu võtma 60 000 ja eriarstid 56 000 visiiti aastas.

Tervisemajas asuvad tööle näiteks Kose-Lasnamäe perearstikeskus ja Tallinna munitsipaalperearstikeskus. Eriarstidest endokrinoloogid, naha-ja suguhaiguste arstid, gastroenteroloogid, nina-, kõrva-, kurguarst, pulmonoloogid, ortopeedid, uroloogid, günekoloogid jt. Samuti neuroloogia, pediaatria ja üldkirurgia teenused.

Lasnamäe tervisemaja