Täna, 20. jaanuaril kell 12 pandi Mustamäe tervisekeskusele (Ehitajate tee 27) nurgakivi, millega tähistatakse uue ja tänapäevase keskuse ehitustööde algust.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv uus tervisekeskus kerkib nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele.

Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütles, et Tallinna linn on võtnud Mustamäe tervisekeskuse valmimise oma erilise tähelepanu alla. „Mustamäe elanikud on ühe prioriteedina oma linnaossa soovinud just uut tervisekeskust ja selle nad tänavuse aasta lõpuks ka saavad“, tõdes Martinson. Abilinnapea sõnul oli ka linnavalitsusele selge, et vana, aegunud sisu ja välimusega terviseasutust tuleb uuendada, seepärast on Tallinna linn valmivale tervisekeskusele juba algusest peale ehk projekteerimisest saadik oma õla alla pannud.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks avaldas lootust, et uues tervisekeskuses saab patsient kätte kogu vajaliku ambulatoorse tervishoiuteenuse, mis hõlmab nii perearsti külastust ja võimalust teha uuringuid kui ka vajadusel käia eriarsti vastuvõtul. „Uus Mustamäe tervisekeskus loob väga head eeldused perearstide ja eriarstide koostööks selle nimel, et patsient saaks terviseprobleemide korral maksimaalselt abi,“ sõnas haigla juht.

Mustamäe tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autoriks on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ ning projekteerimis- ja ehitustöid teostab Ehitusfirma Rand&Tuulberg AS.

Mustamäe tervisekeskus valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus, hoone prognoositav maksumus on 6 miljonit eurot. Lääne-Tallinna Keskhaigla on uue tervisekeskuse rajamiseks taotlenud toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.