Arhitektuuribüroo Sport arhitektid Tiit Sild, Keiti Kaasik ja Martin McLean mahutasid Tartu südalinna, Küütri 8 krundile põnevate lahendustega maja, mille alumisel korrusel on bürood ja teisel-kolmandal leidnud koha apartmenthotell Konrad.

Minimalistliku moega hoone, kus hoov on tõstetud katusele ning ligipääsud korteritele lahendatud läbi välisõhu kulgeva trepi kandideerib tänavu nii kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiale kui köidab ka turiste – Konradi väliskülaliste hulk on võrreldes mullusega 9% kasvanud. Kõige kaugemad külalised saabusid korterhotelli Brasiiliast, Jaapanist ning Uus-Meremaalt. “Fantastiline, modernne korter vanalinnas otse Tartu Ülikooli kõrval – sellise ostaks heameelega elamiseks,” jagas Briti turist Craig korterhotellile tunnustust.

Mainekas rahvusvaheline majandusväljaanne Business Insider kiitis hiljuti Tartut kui “intellektuaalide pealinna”, viidates Euroopa kõige taskukohasematele elamiskuludele. Ülikoolilinn on aga muutunud atraktiivseks sihtkohaks ka siseturistide seas.  “Meie külaliste seas on samuti kõige enam kohalikke: 38% meie külastajatest tuleb kodumaalt, järgnevad  Soome 18%, Läti 17%, Venemaa 5%, Leedu 2%,” rääkis Konradi juht Sven Mihailov.

Küütri 8 hoone arendaja OÜ Fausto Grupp  on 10-aastase ajalooga Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõigekinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb
kaubanduskinnisvara, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamise valdkonnas.