Linnapea Urmas Klaas andis raekoja saalis üle tänukirjad konkursil „Aasta parim ehitis 2015“ silmapaistnud ehitiste projekteerijatele, ehitajatele ja kinnistuomanikele. Võitjad saavad linnalt ka seinaplaadi, mille saab kinnitada hoone fassaadile.

“See on tänuüritus neile, kes on panustanud Tartu linnaruumi arendamisse ja toonud linnapilti kõrge kvaliteediga esteetiliselt nauditavaid ehitisi,” sõnas linnapea Urmas Klaas.

Arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul paistavad tänavused võidutööd silma selle poolest, et need asuvad valdavalt ajaloolistes piirkondades või on ise muinsuskaitse all. “Keerulistest situatsioonidest hoolimata on kõik osapooled – tellija, projekteerija, ehitaja – andnud endast parima ja nii on saavutatud välis- ja sisearhitektuurselt ning ka tehniliselt laitmatud tervikteosed,” lisas Arjus. Žürii märkis ära ka eelmisel aastal valminud korterelamute head arhitektuurset kvaliteeti ning seda, et paljud tunnustused läksid tänavu Ülejõe linnaossa, mis näitab selle piirkonna potentsiaali.

Aasta parimaid ehitisi tunnustab Tartu linn alates 1999. aastast

Konkursi „Aasta parim ehitis 2015″ võitjad: