Scandium Kinnisvara arendab Tartu vanalinna Rüütli ja Laia tänava nurgale luksusliku kortermaja. 4-korruselisse majja tulevad ühe- kuni kolmetoalised korterid, läbi kahe korruse kõrguvad loftid ja mitmed meelelahutusruumid maja elanikele. Maja nimeks saab DUO Loftid. Ehitustööd algavad aasta lõpus kui majas praegu tegutsev Telia kolib uude kontorisse.

DUO Loftid koosneb kahest osast – esimese Eesti ajal ehitatud hoonest ning 70ndatel rajatud juurdeehitusest. Mõlemad majapooled renoveeritakse. Ajaloolises pooles taastatakse ja säilitatakse ajaloolised elemendid ning Eesti tipp-arhitektide abiga antakse fuajeedele omaaegne hiilgus.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara partner ja tegevjuht: “Oleme uhked, et saame Tartu südames uue elu anda ajalooliselt väga põnevale hoonele. Oleme võtnud eesmärgiks luua Tartu luksuslikem kortermaja, kus tunnevad end hästi nii uued koduomanikud kui ka kodude üürijad. Tartu üürikorterite põud on hästi teada ja maja renoveerides pöörame üürituru nõudlusele palju tähelepanu, täiendades maja üürnikele sobivate lisavõimalustega.”

Lisaks korteritele on majja ette nähtud majaelanikele mõeldud jõusaal, pesumasinaruum, privaatne kino ning multimeediavõimalustega peoruum. Esimesele korrusele on planeeritud ka kohvik-restoran.

Kalle Aron, Scandium Kinnisvara partner ja arendusjuht: “DUO Loftid toob Tartusse täiesti uuendusliku kinnisvara kontseptsiooni. Lisaks 4m kõrgustele lagedele ja Tartus esmakordsetele LOFTidele pakub maja elanikele palju enamat kui oleme harjunud ühelt kortermajalt ootama. Kui 24/7 avatud jõusaali ja hubast päikesseterrassi leiab veel mõnest arendusest, siis privaatne loungekino filmiõhtuteks sõpradega ja multifunktsionaalne peoruum erilisteks sündmusteks on ka Eesti kontekstis ainulaadsed.

Maja planeeritav valmimisaeg on hilissügis 2020. Korterite eelmüük on alanud, müügipartner on Domus Kinnisvara.