Tartus sai nurgakivi Ülikooli 2a büroohoone, kuhu maja valmides kolib ka LHV Tartu kontori klienditeenindus, IT osakond ja teised töötajad.

Tänaseks on uuest büroohoonest püsti mitu korrust ning ehitustööd kulgevad tempokalt. Nurgakivi panekul osalesid arendajad, linna esindajad ja tulevased üürnikud. Nurgakivi sisse asetati LHV poolt tulevastele põlvedele avastamiseks plastikust pangakaart kui täna kõige levinum maksevahend.

LHV Panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul saab LHV uus kontor Tartus olema oluliselt suurem ja avaram kui praegune Kaluri tänaval asuv esindus. „Lisaks praegu Tartus tegutsevatele jaepangandusele ja ettevõtete pangandusele ning IT arendusmeeskonnale on meil plaanis edaspidi Tartusse sisse seada ka osa LHV klienditoest,“ tutvustas Kilu. LHV hakkab üürima kontoripinda büroohoone esimesel ja teisel korrusel, kokku 500 ruutmeetri ulatuses.

„Kuigi LHV teeninduskanalid on eelkõige elektroonilised, on siiski tähtis, et meie klienditeenindus ja kõigile avatud esindusruumid Tartus ja Lõuna-Eestis laiemalt oleksid kergesti leitavad, ligipääsetavad ja LHV-le omase meeloluga. LHV-l on Lõuna-Eestis hulgaliselt era- ja ärikliente ning teeme tööd oma kohalolu laiendamiseks,“ kommenteeris Erki Kilu.

LHV kontori uus hoone aadressil Ülikooli 2a valmib 2016. aasta sügisel. Tegemist on kuuekorruselise büroohoonega, mida arendab Kaarsilla Kinnisvara OÜ ning ehitab Embach Ehitus OÜ. Büroohoonesse on planeeritud 3835 ruutmeetrit üüritavat pinda. Sissepääsud tulevad Ülikooli ja Kitsa tänava ning Vanemuise ülemise parkla poole. Parkimine on lahendatud maa-aluse parklaga, mis mahutab 20 sõidukit.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab üle 250 inimese ja LHV pangateenuseid kasutab üle 80 000 kliendi. LHV pensionifondidel on üle 130 000 kliendi.