Vabariigi Valitsuse otsus Tallinna Linnahalli rekonstrueerimist riigieelarvest toetada kindlustab arhitektuurimälestise esinduslikuks kultuuri- ja konverentsikompleksiks rekonstrueerimise, ütles linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas.

Valitsus otsustas toetada kavatsust Tallinna Linnahall koos linnaga rahvusvaheliseks konverentsi- ja kultuurikeskuseks rekonstrueerida. Selleks kavandatakse järgnevaks kaheks aastaks riigieelarvesse vastav sihtotstarbeline eraldis.

Peaminister Jüri Ratas rõhutas, et Tallinna Linnahalli rekonstrueerimine muudab Eesti rahvusvahelises turismiäris veelgi atraktiivsemaks. „Riik ja linn loovad koostöös tõmbekeskuse, tänu millele tekivad uued töökohad meie inimestele ja uued võimalused meie ettevõtjatele,“ rõhutas peaminister. „See suurprojekt ei ole oluline mitte ainult turismivaldkonnale, vaid meie majandusele tervikuna.“

Ratas lisas, et koostöö riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel on märgiline. „Tegu on selle valitsuse esimese riigi ja kohaliku omavalitsuse vahelise suure koostööprojektiga, millest võidavad mõlemad osapooled. Loodan, et tulevikus on meil rohkem ühiseid ettevõtmisi, milles riiklik ja kohalik tasand koos panustavad,“ ütles Ratas.

Riik investeerib linnahalli renoveerimiseks ligi 40 miljonit eurot. Tallinna konverentsikeskuse asukohaks sobib kõige peremini just Linnahall – konverentsi külastajatele on lähiümbruses piisavalt hotellitube ning vanalinn, muuseumid, kauplused, restoranid ja õhtuste ürituste kohad on vaid jalutuskäigu kaugusel. Samuti on Linnahallis suurte konverentside tarvis piisaval hulgal piisavalt suuri ruume.