Uuselamurajoon Kvissental on Tartu esimene terviklik elupiirkond, kus juba saabuval kevadel valmivad lisaks kergliiklusteedele ka Tartu kaasaegseim laste- ning noortepark, Emajõe-äärsed looduslikud terviserajad, koerte jooksuplatsid, piknikualad ning paljud muud rajatised, mis eeskätt on mõeldud just tervislikke eluviise hindavatele inimestele.

“Varasemalt Ameerikas läbi viidud uuringud on näidanud, et tervislikku eluviisi arvestav ehk kergliiklusteede, rekreatsioonrajatiste ja rohealadega piirkond on elupiirkonnana kõrgemalt hinnatud kui need piirkonnad, kus jalakäimise võimalusi napib – taolist võimaluste olemasolu lisab kinnisvara väärtusele 5-8%,” vahendas Fausto Grupi juhatuse liige Sven Mihailov. “Ehk siis mujal maailmas ollakse nõus tervislikke eluviise soodustavate võimalustega piirkonna eest rohkem maksma ning osalt seetõttu, teisalt aga ka rasvumisest ja vähesest liikumisest põhjustatud haiguste tõttu kõneldakse kogu maailmas tervisliku eluviisi tähtsusest ning selleks loodud võimalustest linnade planeerimisel aina rohkem. Eestis on samuti  kergliiklusteede ehitamine aina hoogustunud, tsiteerides üht Eesti omavalitsusjuhti: kergliiklusteed teenivad rahva tervist rohkem kui miski muu,” rääkis Mihailov.

Kvissentali elurajooni Tartu kesklinnaga ühendav kergliiklustee valmib tänu soodsatele ilmastikuoludele veel tänavu. “Tänu kergliiklusteele on Kvissentali elamurajoon Tartu südalinnast nüüd vaid kolme kilomeetri kaugusel ning südalinna jõudmiseks võib nüüd kasutada vägagi erinevaid sportlikke võimalusi:  võib joosta, jalutada, jalgrattaga sõita või rulluisutada,” rääkis Mihailov. “Selline piirkond on ka peresõbralik: lapsed on taas rohkem värskes õhus, kooli või tööle võib sõita jalgrataste või siis muude kergete liikumisvahenditega, kogu perega saab täiesti tasuta sportida.”

Kokku plaanitakse uuselamurajooni rajada üle 2 km teid. Tartu linn kinnitas ka piirkonna hoonestuskava, mis paneb paika reeglid kvartalisse ehitatavatele hoonetele: iga eramu saab oma värvikoodi, hoonete maksimaalne kõrgus 8.5 meetrit maapinnast ning materjalikasutus peab olema kvaliteetne ja esinduslik. Paika on pandud ka haljastusreeglid sobivate hekitaimedeni välja. “Kvissentali hoonestuskavaga antakse kvartalitele terviklikud arhitektuursed reeglid, mis tagavad esindusliku, sõbraliku ja kvaliteetse tänavaruumi ning tervikliku arhitektuurse identiteedi,” rääkis arhitekt Tiit Sild. “Terviklik identiteet aitab kaasa kodutunde ja kogukonnatunde tekitamisele, mida võimendavad läbilahendatud maastikuarhitektuur, alleed ja sihid ning side Emajõega.”

OÜ Fausto Grupp on 10-aastase ajalooga Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõige kinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb kaubanduskinnisvara,
büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamise valdkonnas. Fausto gruppi kuulub 8 sidusettevõtet, mille portfelli kuulub 32 000 m2 kaubandus- ja äripinda ning kinnisvarainvesteeringute maht kokku üle 60 miljoni euro.