Tondiloo pargi rajamise viimase etapi ehitusega luuakse seni kasutusena seisnud tühermaa asemele kaasaegse kujundusega, funktsionaalne, kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuva pargiala.

Tondiloo pargi rajamine muudab keskkonda atraktiivsemaks ka noortele peredele

Tondiloo pargi rajamise viimase etapi ehitusega luuakse seni kasutusena seisnud tühermaa asemele kaasaegse kujundusega, funktsionaalne, kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuva pargiala.

Viimase ehitusetapi puhul on tegemist viimase osaga Tondiloo haljasalade rajamisel. Projekti kohaselt on haljasalale planeeritud koerte treeningplats, mitmed väiksemad ja suuremad mäed, ümmargune sillutatud plats puhkealadega, laste mänguväljakud, koerte jalutusväljak, teedevõrk, välisvalgustus ja haljastustööd.

„Eesti suvi on kahjuks nii lühike, et kohe, kui väljas on päiksepaisteline ilm, tahaks aega veeta vabas õhus koos oma perekonnaliikmetega. Seda enam, et meie linnaosas pole randa. Sel juhul laste mänguväljak linnaosa kõige suuremas pargis ongi lahendus noortele peredele koos suve nautida, mitte ummikutes seistes Pirita või kesklinna poole liikudes, vaid oma kodukandis. Tondiloo pargist saab suurepärane perekonnaga ajaveetmiskoht. Siin leiavad tegevust nii nooremad kui ka vanemad inimesed. Pargis on pingid, kus saab aega maha võtta ja loodust nautida, on kaasaegsed mänguväljakud, mis pakuvad mängulusti nii rajooni kõige väiksematele elanikele kui ka noorukitele. Pargis on kaks koerte jalutusväljakut, väljakutel on prügikastid ja biolagunevad kotid, et omanikul oleks mugav oma lemmiku järelt koristada ja loomulikult ka treeningelemendid, mis panevad proovile koera tasakaalu, jõu ja täpsuse. Uuendusena on pargis kaks joogiposti, kus palaval suvepäeval saab janu kustutada,“ leiab Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Haljasala on projekteeritud vastavalt projekteerimistingimustele ning selles toodud nõuetele kooskõlastuste osas. Vastavalt projekteerimistingimustele oli projekteerija ülesandeks projekteerida lahendus, mis harmoniseeriks terviklahendusega ning ümbritseva keskkonna arhitektuurse ja maastikulise miljööga. Siia alla kuuluvad ka eelnevates, seda haljaskoridori läbivate haljasalade lahendused, millega antud projektis on arvestatud. Terviklahendus peab arvestama suurema korterelamute arvuga kogu haljasala ümbruses, mitte ainult vahetult haljasala vahetus läheduses olevate elamutega. Linnaruumi kujundamisel ei saa arvestada ainult ühe korterelamu hetkeseisu elanikkonnaga, vaid tuleb vaadata üldist pilti.

Linnamäe tee 32 eramu lähedal asuv mänguväljak, on mõeldud lastele vanuses 4-12 eluaastat. Rajatav mänguväljak vastab ohutusstandarditele ja ümber atraktsioonide on paigaldatud pehmed kummimatid.

Arco Vara Tallinna osakonna juht Daniel-Aleksander Chasan on kindel, et antud pargi ja mänguväljaku rajamine tõstab kindlasti ümbruskonna kinnisvara väärtust. Keskkond muutub palju inimsõbralikumaks ja võib öelda, et elurajoon muutub atraktiivsemaks ka noortele peredele.