2021. aastaks kavandab Tallinn Tondiraba pargi rajamist, mis kujuneks Lasnamäe suurimaks pargiks.

Park pindalaga ligi 23 ha saab osaks Lasnamäe nn rohelisest koridorist, mis oli kavandatud linnaosa loomise etapil. Pargi rajamise peamine eesmärk on säilitada selle looduslik osa: mets ja seal leiduv väike veekogu, samuti loomad, linnud ja taimed, kes seal elutsevad.

Aktiivse ajaveetmise alad luuakse ümber olemasoleva metsa sellisel moel, et mitte rikkuda pargis elutsevate liikide mitmekesisust. Puhkealade arendamise tulemusel tekib pargist mastaapidelt ja aktiivse vaba aja veetmise võimaluste poolest ainulaadne koht mitte ainult Lasnamäe, vaid ka terve Tallinna kontekstis.

Pargis valmib mitu suurt lastemänguväljakut, millest osa on kohaldatud  piiratud tervislike võimalustega lastele. Samuti luuakse pargis võimalused meeskondlike (korvpall, võrkpall) ja individuaalspordialade ning jõuharjutuste harrastamiseks, ka on kavas rajada mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks.

Tasub märkida, et pargis hakkab asuma  ainulaadne ekstreemspordi ala skatepargi ja pump-trackiga. Samuti valmib mitu jalgrattasõiduks mõeldud maastikurada. Metsa keskpaika läbivad jalgrajad võimaldavad mugavalt jõuda ühest pargi osast teise. Ja mis on samuti oluline, tulevikus leiab pargis ka koerte jalutusväljakuid.

Plaanis on ka liuväli, kus suvisel aastaajal saaks tegeleda teiste spordialadega. Park peaks avatama järgmise kooliaasta alguseks.

Kutsume Teid eskiisi arutelule, kus linnarhitektid ja projekteerijad tutvustavad pargi kontseptsiooni ja projekteerimise üksikasju. Kohtumisel saab tutvuda pargi eskiisiga, esitada küsimused ning ettepanekuid muudatusteks.

Ootame Teid kolmapäeval, 9. septembril kell 18 Tondiraba Jäähalli fuajees.

Eelregistreerimine e-posti aadressil lasnamae@tallinnlv.ee.