Tallinna Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Tallinna Teaduspargi nõukogu liige Andres Keevallik kohtusid Ülemiste City juhtide Ülo Pärnitsa, Margus Nõlvaku ja Gert Jostoviga, et kokku leppida kahe linnaku tegevuse tugevam integreerimine ja koostöökava TTÜga.

Jaak Aaviksoo sõnul leppisid osapooled kokku, et Tallinna Tehnikaülikooli ümber koondatakse kaks ettevõtluslinnakut – Tallinna Teaduspark kui teadusel põhinev innovatsioonikeskus ja Ülemiste City kui teadmistel põhinev majanduskompleks. “Eesmärk on luua ühtne, rahvusvaheliselt nähtav kasvukeskkond, mille tuumaks on tehnikaülikool.

Koostöö aitab leevendada Eestis üha suurenevat kvalifitseeritud tööjõu probleemi, pakub üliõpilastele paremaid praktiseerimis- ja arenguvõimalusi ning muudab Tallinna välisettevõtete jaoks atraktiivsemaks,“ märkis Aaviksoo. Ta lisas, et kahes linnakus tegutseb täna kokku ligi 500 ettevõtet, mille koostöö TTÜga on tugev võit nii koolile tudengite praktikabaasiks kui linnakutes tegutsevatele ettevõtetele tulevaste ekspertide koolitamiseks.

Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste nõukogu esimehe Ülo Pärnitsa sõnul loob kokkulepe soodsamad tingimused suurte rahvusvaheliste ettevõtete filiaalide tulekuks Eestisse ning suurendab sellega tublisti Eesti sotsiaalset ressurssi. “Välisfirmad hindavad kõrgelt Eesti maksusüsteemi, ärikeskkonna lihtsust, ausat ja läbipaistvat asjaajamist, aga nende suurimaks probleemiks on endiselt siin tegutsemiseks vajamineva kohaliku kvalifitseeritud tööjõu puudus,” selgitas Pärnits. “Et reaalselt jõuda maailma viie globaalse IT-linna hulka, tuleb meil kontsentreerida oma olemasolevad napid jõud ühise programmi alla,” lisas ta.

Koostöö raames on kavas kasutada jõudsalt kasvava Ülemiste City kogemust ka Tallinna Teaduspargi arendamisel, et seniselt edukamalt juurutada sealgi ühtse linnaku ideoloogiat.