Baltimaade suurimas ärilinnakus rätsepatööna talentidele kerkivas Alma Tominga rohehoones peeti reedel sarikapidu.

Ülemiste City suurima investeeringu ja ekspertide hulgaga läbimõtestatud uudne büroohoone kontseptsioon on äratanud elavat tähelepanu. Rohkem kui aasta enne maja valmimist on ligi 70% kontoripindadest endale omaniku juba leidnud.

“Ajal, mil paljud arendused peatati, otsustasime kahtlemata kõige põhjalikumalt talendi vajadustest lähtuva büroohoonega edasi liikuda. Rõõm on tõdeda, et huvi ja nõudlus pakutud kontseptsiooni vastu on olnud oodatust oluliselt suurem,” sõnas Mainor Ülemiste AS-i juhatuse esimees Ursel Velve. “Paljud kliendid on oma talentidele mõeldud töökeskkonda selgelt ümber mõtestamas. Aina enam väärtustatakse terviklikku keskkonda, kuhu igaüks võiks ka kodukontorist tagasi ihata.”

Eesti esimese naisprofessori Alma Tominga järgi nime saanud rohemaja valmib kavandatult 2022. aasta novembriks ning on Ülemiste City suurima investeeringuga (üle 30 miljoni euro) büroohoone projekt.

Üle 20 000 ruutmeetri suuruse maja peaprojekteerija on arhitektuuribüroo PLUSS ning ehitajad Nordecon ja NOBE ühine meeskond. Hoone rajamisse on kaasatud lisaks teenusdisainerid, Tartu Ülikooli teadlased, aga ka urbanistika strateegid, sisekliima, LEED ja diginomaadide eksperdid ning toitlustuses innovatsiooni loov gRabbit.

„Alma Tominga maja on loodud meie heade partnerite kaastoel algusest lõpuni seest väljapoole – nii tänaste kui tulevaste talentide vajadusi aluseks võttes. Neid ootab ees töökeskkond, kus innovatsioon kohtub rohelusega ning keskkond on loodud toetama iga meie talendi arengut,“ märkis Ursel Velve.

“Vaatamata maailmas valitsevale jätkuvale segadusele ja majanduse turbulentsile kerkib Alma Tominga hoone plaanipäraselt. Nordeconi ja NOBE ühise objektimeeskonna pingutuste käigus on maja saavutanud täiskõrguse. Usun, et selle mitmes mõttes uuendusliku büroohoone kavandamisse ja ehitusse pandud energia kumab tulevikus positiivselt välja ka maja rentnikele,” lausus Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller.

Tallinna lennujaama vahetusse lähedusse rajatavale 11-korruselisele büroohoonele on kavandatud energia- ja keskkonnasäästlikkuse LEED®  kuldsertifikaat, paigaldatakse päikesepaneelid ning tegemist on esimese hoonega, mis liitub Utilitase sel aastal rajatud kaugkütte- ja jahutuse süsteemiga.

Mainor Ülemiste on Mainor ASi tütarettevõte, mille põhitegevuseks Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ning kus töötab, õpib ja elab üle 13 000 inimese. Ülemiste Cityt arendavad Mainor AS, Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.