Investeerimisfond United Real Estate Fund I AS ostis Tartus Riia tn 130 ja 132 kinnistud, mille suurim üürnik on Politsei- ja Piirivalveamet.

United Real Estate Fund I AS-i nõukogu esimehe Jaanus Otsa sõnul vastavad soetatud kinnistud fondi investeerimiskriteeriumitele. „Tegemist on heas seisukorras äri- ja büroohoonetega, millest suurem osa on välja üüritud pikaajalise üürilepinguga Politsei- ja Piirivalveametile. Jätkame kinnistute üürnikele kvaliteetse ja nende nõudmistele vastava haldusteenuse osutamist. Samuti on meil plaanis investeeringutega tõsta hoonete energiasäästlikkust,“ ütles Otsa.

Kinnistute müüjad on AS Tartu KEK ja AS Rondam. AS Tartu KEK ja AS Rondam omaniku Neinar Seli sõnul kulgesid läbirääkimised kiirelt ja konstruktiivselt. „Meie kontserni jaoks on aeg liikuda edasi ning tegeleda uute väljakutsetega. Käesolev tehing annab tõestust, et Tartu on kinnisvarainvestoritele hea paik ning usun see annab julgust ka teistel Tartusse investeerida. Soovime omaltpoolt tänada PPA-d ning teisi koostööpartnereid pikaajalise koostöö eest.“

Müüjaid nõustas ja tehingu läbirääkimisi juhtis OÜ Catella Corporate Finance. Catella tegevpartner Aavo Kokk nentis, et tegemist on olulise tehinguga. „See tõestab, et professionaalsed kinnisvarainvestorid peavad Tartut kohaks, kus võib teha ka suuri kinnisvarainvesteeringuid.“

Tehingut finantseeris Nordea Bank AB Eesti filiaal. Poolte kokkuleppel on tehingu maksumus konfidentsiaalne.

2016. aastal asutatud United Real Estate Fund I AS on kinnine mitteavalik kinnisvarafond. Fondi valitsejaks on AS United Asset Management (www.unifund.ee) ning asutajad on Krugman Holding OÜ (osalus 33,3%), OÜ Korso Holdings (osalus 33,3%), AS Irest Ehitus (osalus 25%) ja Buenas OÜ (osalus 8,4%). Fondi tingimused on kooskõlastatud Finantsinspektsiooniga ning fond tegutseb Finantsinspektsiooni järelevalve all.