Lasnamäel Majaka asumis valmis detsembris täiesti uus Tuletorni tänav, mis võimaldab inimestel esmakordselt Tallinna 1896. aastal ehitatud ülemist tuletorni ja selle muinsuskaitsealust hoonestust vaatama minna.

Uue tänava ehitas valmis samas piirkonnas Tuletorni Kodude elamurajooni rajav 1Partner Arendus ning sellele pääseb ligi Pae tänavalt.

1Partner Arenduse juhi Erkki Ääremaa sõnul oli kogu piirkond seni taraga suletud ning nüüd avati esmakordselt ligipääs Tallinna ülemisele tuletornile ning kogu põneva ajalooga ümbruskonnale. „Päris tuletorni sisse hetkel veel ei saa, kuid see võib olla edaspidi ekskursioonina võimalik,“ ütles Ääremaa.

Ülemise tuletorni ümbruses on viis muinsuskaitsealust hoonet, mille 1Partner Arendus renoveerib era- ja paarismajadeks. Korda tehakse majakavahimaja, pesuköögimaja, motoristimaja, generaatorimaja, jääkelder ning veel üks hiljem ehitatud hoone.

„Erkki Ääremaa sõnul pole Tallinnas ühtegi teist sarnast elurajooni ning viiest renoveeritavast ajaloolisest hoonest kolm on juba müüdud. Lisaks ehitatakse 10000-ruutmeetri suurusele krundile viis väiksemat, kuue korteriga elamut. Arvestame väga hoolikalt nii muinsuskaitse, maalilise krundi ning selle keskele jääva ja tänaseni toimiva majakaga nii, et tulemus jääb harmooniline ja hubane, mitte täisehitatud plats,“ kinnitas Ääremaa.

Tallinna ülemine tuletorn asub Majaka asumis ning rajati 1835. aastal algselt puitsõrestiktornina. Praeguseni toimiv kivist torn valmis 1896. aastal. 40 meetri kõrgune tuletorn on rajatud merepinnast 40 meetri kõrgusele. Tuletorni Kodude arhitekt on Peeter Pere.