22. veebruaril kell 12 paigaldatakse nurgakivi Haabersti Rannaspordihallile (Õismäe tee 130).

Pallimängukeskuses hakkavad paiknema eri suurusega pallimängude saalid, sealhulgas soojustatud liivaga rannapallimängude saal. Lisaks on hoonesse kavandatud mitmeid pallimängudega seotud harrastusi võimaldavad ruumid. Haabersti Rannaspordihall valmib 2020. aasta lõpuks.

„Mitmed spordiorganisatsioonid pöördusid linnavalitsuse poole sooviga rajada Tallinnasse ka talvehooajal sisetingimustes rannaspordialadega ning rannapallimängudega tegelda võimaldav keskus,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. Rannaspordialade kandepind on aastast aastasse kasvanud nii harrastajate kui profisportlaste seas ning olemasolevad sisehallid ei suuda üha suurenevat nõudlust katta.

Arvestades asjaoluga, et taolist sisehalli vajab eeskätt just Haabersti ja selle lähiala, kuulutas Tallinna linn Õismäe tee 130 kinnisasjale hoonestusõiguse seadmiseks välja läbirääkimistega pakkumise, eesmärgiga rajada kinnisasjale kinnine pallimängude keskus ning kuni 200 kohaline spordihostel. Ainsana esitas pakkumise Tallinna Spordibaasid OÜ ning see vastas igati linna nägemusele.

Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul saavad eelkõige noortele tegevust pakkuvas pallimängude keskuses sisukalt vaba aega veeta paljud Haabersti elanikud. „Lisaks rannaspordi ja pallimängude areenile on keskusesse planeeritud ka 180m2 suurune treeningsaal, kus saab harrastada joogat, tai-chi võimlemist jms. Halli esimesele korrusele on planeeritud kohvik,“ lisas Jürgenson.