Valgas asetasid politseihoonele nurgakivi Siseministeeriumi varade valdkonna juht Raino Sepp, Riigi Kinnisvara projektidirektor Sven Saar, Lõuna prefektuuri politseikolonelleitnant prefekti ülesannetes Veiko Järva, Valga vallavanem Ester Karuse ning Embach Ehituse juhatuse esimees Andres Salusaar. 1550 ruutmeetrine politseihoone valmib järgmise aasta kevadel ning projekti maksumus on 3,4 miljonit eurot (lisandub käibemaks).

„Piirilinn Valga on oluline nii Eestile kui naaberriigile Lätile ning Valga politseimaja kordategemine näitab selgelt riigi olemasolu ka väljaspool Tallinna,“ ütles tänasel nurgakivi tseremoonial Siseministeeriumi varade valdkonna juht Raino Sepp. „Vana hoone oli väga halvas seisukorras ning siin piirkonnas töötavad korrakaitsjad on pikalt uut hoonet oodanud. Planeeritava hoonega loome teenistujatele nõuetekohased töötingimused ning kohalikud elanikud saavad vajaliku teenuse ühest majast, sest ka PPA teenindussaal avatakse rekonstrueeritud hoones.“

Siseturvalisust tagavate Politsei- ja Piirivalve töötajate töötingimuste kaasajastamiseks rekonstrueeritakse Valga politseihoone, milles hakkavad paiknema Politsei- ja Piirivalveameti, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja Vanglateenistuse kriminaalhoolduse töö- ja teenistusruumid. Valga politseihoone rekonstrueerimise projekteeris Kuubik Projekt, arhitektiks on Anu Kulbach ning sisearhitekt Ivo Rannaste.

Riigi Kinnisvara projektidirektor Sven Saar ütles, et politseihoone rekonstrueerimise eesmärk on oluliselt parandada politseinike, piirivalvurite ja teiste ametnike töötingimusi, samuti hoone energiatõhusust ning sisekliimat. „Vana politseihoone oli oma aja ära teeninud ning Riigi Kinnisvaral on hea meel, et saame luua uue, funktsionaalse ning energiasäästliku politseihoone,“ lisas Saar.

Lõuna prefektuuri politseikolonelleitnant Veiko Järva lisas, et renoveerimise järel kolitakse uude politseimajja ka täna Aia tänaval tegutsev politsei klienditeenindus, kes tegeleb isikut tõendavate dokumentidega. „Praeguse politseimaja ajalugu ulatub enam kui 100 aasta tagusesse aega ning kuna hoone koosneb mitmetest juurdeehitustest ei olnud võimalik osalise lammutuse ja uusehituseta soovitud tulemuseni jõuda. Ehitustöid teostab Embach Ehitus ning tööd on meie rõõmuks graafikus,“ ütles Järva.

Ehitustöid teostab Embach Ehitus ning omanikujärelevalvet Keskkonnaprojekt. Valga politseihoones on käimas ka kunstikonkurss, mille tähtaeg on 25. august.

„Olen ise juba 4 aastat olnud tegev abipolitseinikuna ning politseinikega koos töötades on nende jutus korduvalt kõlama jäänud, kuidas uute töövahendite – autode kõrval igatseti just uut politseimaja ning tööruume, mis olid ilmselgelt ajale jalgu jäänud,“ kirjeldas Valga vallavanem Ester Karuse. „Just tänu isiklikule kogemusele olen politseinike vajadustega kursis ja elan uue politseimaja valmimisele Puiestee tänaval väga kaasa. Kaasaegne töökeskkond muudab töö tõhusamaks mitte ainult siseruumides töötavatel ametnikel vaid ka välitööd tegevatel patrullpolitseinikel, kelle vahetuse algus ja lõpp ning mitmete dokumentide vormistamine just majas sees aset leiavad. Usun, et politseinikud saavad järgmiseks kevadeks maja, mida nad tõesti väärt on. Ja et kliendid leiavad maja hõlpsasti üles ja saavad turvalises ning mugavas hoones veelgi paremini teenindatud,“ lisas Karuse. „Uue politseimaja ehitamise raames võin Politsei- ja Piirivalveameti missioonile tuginedes kindlalt väita, et koostöös loome turvalisust! Soovin kõigile koostööpartnerite jõudu ja edu!“

Valgas rekonstrueeritakse terve politseihoone, sealjuures lammutatakse kaks kolmandikku praegusest mahust ja asendatakse uuega. Tööde käigus uuendatakse ruumilahendus, parandatakse hoone kasutatavust, suurendatakse selle turvalisust ning energiatõhusust.

Embach Ehituse juhatuse esimees Andres Salusaar tõdes, te heameel on luua Valga linnaruumi uus ja ilus hoone ning Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele head kaasaegsed töötingimused. „Seda tänu heale ja konstruktiivsele koostööle Riigi Kinnisvaraga,“ lisas Salusaar.

Riigi Kinnisvaral on koostöös Siseministeeriumi, Päästeameti ning PPA-ga töös lisaks Valga politseihoonele, Lilleküla ja Uuemõisa päästehooned, Sillamäe Pääste ja Politsei ning Pärnu sisejulgeoleku ühishoone, samuti sai hiljuti valmis Nõmme päästehoone.