Tallinna linnavalitsus võttis vastu Süda tänava ja Pärnu maantee vahelise ala detailplaneeringu, mis võimaldab ehitada alale kuni 8-korruselised äri- ja eluhooned.

Pärnu mnt 31, Pärnu mnt 33, Pärnu mnt 35, Pärnu mnt 37, Pärnu mnt 41, Pärnu mnt 41a, P. Süda tn 2 // 2a ja P. Süda tn 4 kinnistute ja lähiala detailplaneering hõlmab 1,62 ha suuruse maa-ala. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Detailplaneeringuga luuakse võimalus ehitada alale jäävatele kruntidele kuni 8 maapealse ning kuni 2 maa-aluse korrusega äri- ja eluhooned. Lisaks on detailplaneeringus määratud Pärnu maantee laiendamiseks vajalik maa-ala ning kõigi kruntide kasutamise tingimused.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet ning Tallinna Kesklinna Valitsus korraldavad vastuvõetud detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Kesklinnas Pärnu maantee ja P. Süda tänava vahelise maa-ala kontaktvöönd on polüfunktsionaalne. Pärnu maantee põhjaküljel on välja kujunenud ühtne ehitusjoon. Iseloomulikud on kuni 6-korruselised äriruumidega korterelamud. Haljastus praktiliselt puudub. Samas P. Süda ja Tatari tänava vaheline osa on hoonestatud valdavalt puitelamutega ning alale on iseloomulik rohke kõrghaljastus.

Planeeritud maa-alal paiknev P. Süda tn 2 elamu on tunnistatud arhitektuurimälestiseks. Lisaks jääb planeeritud maa-ala arheoloogiamälestiseks tunnistatud ja II at eKr – 16. sajandist pärinevale asulakohale, mis piirneb Kentmanni tänava, Liivalaia tänava, Tatari tänava, Pärnu maantee ja Sakala tänavaga. Osa planeeringualast ulatub Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndisse, mille hoonestamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus. Planeeritud maa-alale ulatub ka arhitektuurimälestiseks tunnistatud P. Süda tn 8 hoone kaitsevöönd.

Planeeritud ala Tallinna üldplaneeringu kohane maakasutuse juhtotstarve on kesklinna segahoonestusala. Alale võib ehitada kõiki hooneid, v.a keskkonda saastavaid ettevõtteid. Detailplaneering on Tallinna üldplaneeringuga kooskõlas.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Soravia Center OÜ. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 11. novembri 2009 korraldusega. Detailplaneeringu eskiislahenduse ja lähteseisukohtadega sai tutvuda 1.-2. detsembrini 2009 ning 3. detsembril 2009 korraldas Tallinna Kesklinna Valitsus eskiislahenduse avaliku arutelu.