Tallinna linnavalitsus otsustas Kalasadamast Noblessneri sadamasse kulgeva ajutise rannapromenaadi korrastamise kulude katteks reservfondist 50 000 eurot eraldada.

„Linnavalitsuse otsus tähendab seda, et raha taha ajutise nn beetapromenaadi rajamine ei jää. Ilma linna rahastuseta oleks seda projekti keeruline kui mitte võimatu ellu viia,“ ütles Põhja Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. „Olen linnavalitsusele väga tänulik, et nad Põhja-Tallinna kogukonna algatusele tugeva õla alla panid.“

Tallinna Kommunaalametile tehtud rahaeraldis on ette nähtud piki kallast Noblessneri kvartalist Linnahallini kulgeva jalgtee ehk ajutise beetapromenaadi ühe osa korrastamise kulude katteks. „Töödega alustame niipea kui kõik kooskõlastused olemas, eeldatavasti saame promenaadi avada juba juulikuu algul,“ ütles Kaljulaid.

„Oluline on ka ära märkida, et tegemist on rahvaalgatusega, koostööprojektiga, millesse on kaasatud kohalik kogukond, ettevõtjad, linnaosavalitsus ja linnavalitsus,“ lisas Kaljulaid.

Käesolev aasta on kuulutatud merekultuuriaastaks ning nn beetapromenaadi rajamine on üks paljudest ettevõtmistest selle tähistamiseks. Beetapromenaad on Linnalabori ja Noblessneri kvartali ühine algatus, mis valiti merekultuuriaasta ideekonkursi 20 võiduprojekti hulka. Beetapromenaadi tekkimisele aitavad kaasa kõik mereäärsed maaomanikud (BLRT Grupp AS, Riigi Kinnisvara AS, Meremuuseum, OÜ BMG Arendused, AS Pro Kapital Eesti, AS Tallinna Vesi), Tallinna Linnavalitsus ja Põhja-Tallinna Valitsus.

Beetapromenaadi loomise eestvedaja Teele Pehki sõnul on tallinlaste üheks unistuseks parem ligipääs merele. „Kesklinna mereääre kasutamise ideekorjest kerkis selgelt esile linnaelanike soov jalutada kesklinnas piki kallasrada,“ ütles Pehk. „Tallinna kesklinnas selleks veel väga palju võimalusi pole, ent linlaste unistust täita on tegelikult üpriski lihtne, mereäärse promenaadi saab ju luua väga lihtsate vahenditega.”

Noblessneri sadamalinnaku arendaja BLRT Grupp kinnisvara arendusdirektori Ivar Piirsalu sõnul rajab beetapromenaadi avamine teed püsiva rannapromenaadi loomisele. “Tallinlased soovivad liikuda mere ääres ning arendajana otsime lahendusi, kuidas seda inimestele võimaldada. Täna loodav testpromenaad aitab meil valmistuda selleks, et luua siia püsiv rannapromenaad,” ütles Piirsalu. Beetapromenaadi ettevalmistustööd käivad juba märtsikuust.