Patarei Merekindlusega koos arendatava Vesilennuki 2 hoonestuse arhitektuurikonkursi võidutöö „Raveliin“ valmis Eesti ja Soome tipparhitektuuribüroode, Arhitekt 11 ja Lundén Architecture OY koostööna.

„Ütlen ausalt, et jalg päris tugevasti värises, et seda võistlust võita,“ tunnistas Arhitekt 11 vastutav arhitekt Illimar Truverk. „Me läksime nende kolmnurkade idee peale ja saime inspiratsiooni vana maja sisemisest kolmnurgast. Küllap oli õige otsus, sest võit tuli. Püüdsime jalakäijate tee läbi viia, sest ei tundunud päris õige see kinni ehitada. Tegime seda kahes mahus ja võib olla oli selles võidu võti.“

Võidutöö „Raveliin“ autoriteks on Carmen Lee, Rubén Tomás Verde, Eero Lundén, Sander Aas ja Illimar Truverk. Kaasa töötasid Ron Aasholm, Feng Ye, Tuuli Loukola, Fia Tornberg, Emmi Järä, Hilla Kirver ja Catarina Ketonen.

Teise koha sai Molumba arhitektide võistlustöö nimega „Zikuraat“ ja kolmas auhinnaline koht läks tööle „Periskoop“, esitaja HG Arhitektuur.

“Väga palju huvitavat ja põnevat esitati. Me pidime lihtsalt žüriiga lõpuks arutelud ära lõpetama, sest see läks koguaeg ainult põnevamaks. Mul on väga hea meel, et ma arendajana saan ühe neist töödest siit päriselt ka valmis teha,” ütles Patarei Merekindluse omanik ja Vesilennuki 2 hoonestuse arhitektuurikonkursi žürii esimees Urmas Sõõrumaa.

“Võidutöö kasuks otsustas žürii pikkade arutelude järel ühehäälselt. See sobitub siia keskkonda väga hästi, on dialoogis vanade hoonetega, kuid samas on ka moderne. Lisaks eristus võidutöö väga heade siselahenduste poolest. Kindlasti me peame sellega veel kõvasti tööd edasi tegema, aga oleme tulemuse ja valikuga rahul,” nentis US Real Estate’i ehitusdirektor Tarmo Pohlak.

Žüriid abistasid lisaks oma ala parimad eksperdid, kes laekunud töid analüüsisid ja oma eksperthinnangu andsid. Žüriisse kuulusid Madis Eek, Margit Aule, Oliver Alver, Kalle Komissarov, Urmas Sõõrumaa, Tarmo Pohlak ja Martin Kolga.

Kõigi võistlustöödega saab alates tänasest lähemalt tutvuda Patarei Merekindluse korstnaplatsil avatud näitusel.

Patarei Merekindlus ja Vesilennuki 2 saavad valmis 2026. aastal, kuid juba praegu on võimalik külastada kohvikuid ja nautida suviseid välisündmuseid Merekindluse MereHoovis.