Eile avati Viimsis Karulaugu Spordikeskus, mis pakub hulgaliselt uusi ja senisest paremaid sportimisvõimalusi nii professionaalidele kui ka harrastajatele. Kohalikele noortele lisab väärtust veel seegi, et hoones viiakse läbi koolide kehalise kasvatuse tunde.

Uus, enam kui 11 000 ruutmeetri suurune Karulaugu Spordikeskus annab erinevate alade spordiklubidele uued kaasaegsed tegevusruumid. Tenniseväljakutel õpetavad tennisemängu US Tenniseakadeemia treenerid, võistlustantsutreeninguid juhendab Golden Dance Clubis Martin Parmas, pallimängude saali haldab korvpalliklubi KK Viimsi ning lisaks on ruumid uues keskuses Korrus3 maadlusklubil, Krav Maga võitluskunstide klubil ja Viimsi Lauatenniseklubil. Abiruume kasutavad Martin Reimi Jalgpallikool, CFC Spordiklubi, Kalevi Jalgrattakool ning Lindon Spordiklubi. Keskuses avas uksed ka fitnessklubi Golden Club kolmas filiaal jõusaali, funktsionaaltreeningute ning rühmatreeningute saaliga.

Eilsel spordikeskuse avamisüritusel osalesid teiste seas Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa, Viimsi vallavanem Siim Kallas, Karulaugu Spordikeskuse ja Tondi Tennisekeskuse juhatuse liige Marek Kaleta ning Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on tal hea meel, et Eesti spordirahvas on saanud Karulaugu näol juurde multifunktsionaalse spordirajatise. ,,Uue hoone puhul on tegemist pikaajalise investeeringuga eestimaalaste tervisesse, et suurendada läbi tervislike eluviiside nii vaimselt kui ka füüsiliselt tervena elatud aastate arvu,“ märkis ta.

Erasektori esindajana avaldas ta tänu Viimsi Vallavalitusele, et Karulaugu Spordikeskuse ehitusse ja haldamisse kaasati partner erasektorist. ,,Niisugune suhtumine aitab ettevõtlikke inimesi veel rohkem siduda valla tegemistega, samas töötavad ka spordirajatised efektiivsemana ja heaperemehelik suhtumine on garanteeritud,“ ütles ta.

Viimsi Vallavanema Siim Kallase sõnul hindavad viimsilased üha enam tervislikku eluviisi. ,,Veel alles hiljaaegu oli liikuva elustiili harrastajate jaoks mitmekesiseid võimalusi vähe, mis tingis olukorra, kus tuli leppida olemasolevaga või otsida võimalusi mujalt. Nüüd, mil panustame erinevate võimaluste rohkusesse ja loome kaasaegseid tingimusi sportimiseks, näeme, et liikuva elustiili harrastajate arv aina kasvab,” lausus Kallas.

Karulaugu Spordikeskuse ja Tondi Tennisekeskuse juhatuse liikme Marek Kaleta sõnul on rõõm tuua Tondil omandatud sporditeenuse pakkumise kogemus Viimsisse. ,,Uues keskuses on kvaliteetsed ja mitmekülgsed treeningvõimalused nii lastele kui ka täiskasvanutele fitnessist tenniseni, korvpallist tantsuni, jalgpallist kergejõustiku ja võitluskunstideni. Lisaväärtusena on nüüd kohalikel pallimängude saal, kus omadele pöialt hoidmas käia,” lausus Kaleta.

Hoone arhitekt on OÜ Sammas Arhitektuuribüroo ning ehitaja OÜ Mapri Ehitus. Mapri Ehituse tegevjuhi Tarmo Roosi sõnul oli Karulaugu Spordikeskuse projekteerimine ja ehitamine inseneridele mõnus väljakutse. ,,Erinevate vajaduste ja tingimustega ruumid tuli planeerida ja ergonoomiliselt tööle panna parimal võimalikul moel. Mapri Ehitus on väga uhke, et sai anda endapoolse panuse Viimsi rahva spordi edusse,” lausus Roos.

Sportimisvõimaluste kõrval tegutseb Karulaugu Spordikeskuses Reval Cafe kohvik ja lähitulevikus hakkab lõõgastusvõimalusi pakkuma EluPluss keskus.