Viieteistkümnenda hoone valmimise ja korterite eduka müügiga Heli tänaval jõuab lõpusirgele Mäepealse kvartali arendusprojekt, mida YIT on viimased 14 aastat Mustamäel vedanud. Ettevõtte elamuarenduse juhi Kristjan Kontaveiti sõnul otsib ettevõte pidevalt sobivaid krunte uute terviklike linnakvartalite loomiseks.

„Asusime 2006. aastal Mäepealse krunti arendama, sest nägime juba siis selle ettevõtmise pikaajalist perspektiivi. Teadsime, et looduse, linna ja ülikooli lähedus ning krundi suurus võimaldavad kujundada sellest täisväärtusliku elukeskkonna, mis saab olema atraktiivne koduostjate silmis,“ sõnas Kontaveit.

Tema sõnul muutub terviklike linnakvartalite rajamiseks sobivate kruntide leidmine aasta-aastalt üha keerulisemaks. Kuigi Tallinna rahvaarv kasvab ning vajadus uute elamupiirkondade järele püsib, on kõige populaarsemates piirkondades arenduseks saadaval pigem väiksemad alad üksikute hoonete püstitamiseks.

„Selleks, et linna areng toimuks läbimõeldult ning käsikäes elamukvartaliteks vajaliku infrastruktuuri rajamisega, peame juba täna kujundama visiooni sellest, kus saavad paiknema uued elamupiirkonnad viie, kümne ja kahekümne aasta pärast,“ sõnas YIT esindaja.

Lisaks äsjavalminud Mäepealse kvartalile on YIT rajanud ka Vibu kvartali Kalamajas, samas piirkonnas on ettevõttel hetkel töös ka Küti kvartali arendusprojekt. Mahukam arendus on YIT-l käsil ka Marjamaa kvartalis Rae vallas.

„Uute kvartalite rajamine võimaldab arendajal viia ellu oma nägemust sellest, milline peaks olema funktsionaalne elukeskkond. See on võimalus ja samas ka vastutus, mille kandmine eeldab ettevõttelt tugevat arendus- ja ehitusekspertiisi, pühendumist toote- ja teeninduse kvaliteedile ja head finantstervist, aga mõistagi ka usaldust koduostjate silmis,“ sõnas ta.

30. tegevusaastat tähistav YIT Eesti on ligi 15 aastat väldanud kvartali ehitustööde käigus rajanud Mäepealse ja Heli tänaval ühtekokku 15 hoonet 600 korteriga koos hoonete juurde kuuluvate hoovide, mängu-, treeningu- ja puhkealadega, parklate ning ühendusteedega.

Kontaveiti sõnul on kvartali iga etapp andnud uusi ideid, kuidas järgmistes hoonetes valmivaid kortereid veelgi paremini läbi mõelda ning millised uued tootekontseptsioonid teeks uude koju kolimise ostjatele võimalikult lihtsaks.

„Näiteks hakkasime pakkuma Mäepealse kvartalis esmakordselt kortereid, millesse oli juba sisse ehitatud köök koos integreeritud tehnikaga. Tänaseks oleme seda kontseptsiooni edasi arendanud ning kvartali viimase maja valitud korterite uued elanikud said soovi korral osta juba täielikult sisustatud kodu,“ rääkis Kontaveit.